Jdi na obsah Jdi na menu
 


Životopis Keanu Reevese

8. 2. 2007

ObrazekHerec

Datum narození:02.09.1964

Místo narození:Bejrůt, Libanon

Znamení: Panna

Keanu Reeves se narodil v Bejrútu, kde jeho matka Patricie pracovala v jednom z místních klubů jako tanečnice, kde se seznámila s geologem Samuelem Nowlinem Reevsem. Jeho o dva roky mladší dcera Kim, se narodila na předměstí australského Sydney.Jméno Keanu mu přinesl jeho otec čínsko-havajského původu Samuel Reeves. Práce geologa a neustálé cestování ho nakonec odvedly od rodiny. Keanu už jako dvouletý přišel o otce.
Keanu jako teenager zakotvil v Kanadě, kde se v šestnácti letech začal studovat torontskou vyšší hereckou školu (High School of Performing Arts), odkud ho ovšem pro nesoustředěnost a vzpurnost po roce vyhodili.
V sedmnácti letech si začal vydělávat: nejprve v obchodě se sportovními potřebami, ale stále víc ho lákalo herectví a film. Poprvé se objevil na televizních obrazovkách v kanadské televizní show. První filmovou roli si zahrál v patnácti letech ve filmu Lištičky.
Po několika malých úspěších se Reeves odhodlal k zásadnímu rozhodnutí sbalit kufry a vyrazil do Los Angeles. Nejprve zde hrál role odpovídající jeho věku, tedy rebelující mladíčkové. Jeho filmoví hrdinové se bouřili proti světu, rodičům i vlastnímu dospívání v Okraji řeky, Princi z Pensylvánie, Trvalém záznamu, Předešlé noci i Rodičovství.
Film, kde si výrazně získal své fanoušky byl Nebezpečná rychlost. Jako člen protiteroristického komanda v L.A. zachraňuje vyděšená rukojmí z jedoucího autobusu. Situace se zdá bezvýchodná, pokud klesne rychlost jízdy pod padesát mil za hodinu, exploduje bomba, která je v autobusu ukrytá. Keanu si zde poprvé zahrál akčního hrdinu. Publikum překvapil chladností a soustředěností, ale také pohotovostí.
Přes svou lásku k jízdě Reeves překvapil Hollywood, když odmítl vysoce výnosnou roli téměř za dvanáct milionu dolarů v Nebezpečné rychlosti II. Místo toho zvolí vedlejší roli asistenta samotného Lucifera ve filmu Ďáblův advokát.
Ve filmu Matrix (1999) si zahrál mladého hrdinu, který zachraňuje Zemi ze spárů počítačové struktury a ukázal se svým fanouškem opět v novém světle.
Když se mu po čtyřletém vztahu s Jennifer Symeovou mělo narodit dítě, přišlo na svět mrtvé, a Jennifer zemřela loni při autonehodě. Aby alespoň trochu zapomněl, ponořil se do tvrdé práce.
Když nenatáčí vystupuje se svou kapelou Dogstars s pořádá turné po Americe, Kanadě, Evropě a Japonsku.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Charizma

(ERCILPOARO, 2. 10. 2007 18:32)

Tento herec ma vskutku veľkú charizmu a de facto silný charakter....nech sa mu v živote darí!!!

Velmi pekne

(Zeca, 14. 9. 2007 15:05)

chudak...nemal to v zivote lahke

Hlasuj pro me

(Miuenka, 11. 9. 2007 18:45)

http://betynaa.blog.cz/0708/a-zaciname-soutez-o-nej-blog-1
prosím mám prezdívku Miuenka

www.miuencin.blog.cz

(miuenka, 9. 8. 2007 15:12)

mas to tu pekne a zajímavé

Hanuny

(Hanuny, 11. 6. 2007 13:22)

Cau Samane a Keanu

Pozdrav

(Hanuny, 11. 6. 2007 13:20)

Cau

Keanu

(Aneta, 1. 5. 2007 19:05)

Keanu Reevese je prostě boží.

šaman

(Rio, 3. 3. 2007 19:55)

Ahoj!